Dzisiaj kolejny wpis z kategorii poradnikowej. Na pewno przyda się wszystkim początkującym, albo tym, którzy zamierzają zorganizować wyjazd z ekipą na paintball. Nam ostatnio zdarzył się taki większy wyjazd na kawalerskie.Paintball - Poddał się Nie był to aż tak oryginalny pomysł, bo główny zainteresowany ma w paintballu duże doświadczenie i nieustannie gra, ale mimo wszystko był bardzo zadowolony, z resztą tak samo, jak i my.

Oczywiście najpierw trzeba dobrze wybrać miejscówkę. Jest to bardzo szeroki temat, dlatego nie będzie tu rozwodzenia się na temat najlepszych miejsc do gry, bo o tym innym razem. Ważne, żebyście to miejsce choć trochę znali i orientowali się co do warunków. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej jest pojechać w miejsce odmienne od tego, gdzie gramy zazwyczaj. Jeśli jesteście z Pomorza – pojedźcie na Śląsk, a jak z Mazur to wybierzcie się na Podkarpacie. W naszym przypadku ta strategia działa.

Organizując wyjazd na paintball, musicie się zorientować jak jest ze sprzętem na miejscu. Zazwyczaj jest oczywiście dostępny, ale jeśli macie swoje markery i nie chcecie używać innych, to warto je zabrać. Kwestia sprzętu nie jest zazwyczaj problematyczna, lepiej zadbać o inne szczegóły. Chociażby scenariusze – my ostatnie przygotowaliśmy prawie na 2 tygodnie przed wyjazdem! Mocno się wytężaliśmy, żeby stworzyć coś oryginalnego. Rada – nie czekajcie do ostatniej chwili, bo nawet najbardziej urokliwe miejsce nie zabije nudy, jak nie macie pomysłu na scenariusz.

Oczywiście dalej pojawiają się kolejne kwestie podstawowe – nocleg, dojazd itd. Jeśli chodzi o nocleg, to odradzam namiot – po całym dniu gry będzie chcieli wypocząć i porządnie się umyć. Lepiej więc wybrać hotel albo agroturystykę. W przypadku dojazdu, jestem zdania że lepiej się zmobilizować i zabrać samochodami, niż taszczyć wszystko do i z pociągu. To żadna przyjemność, a pasuje humor już na samym początku. Paintball - kryjówka za drzewemWażne też, żeby dokładnie dogadać się z właścicielami pola, bo mogą wyjść nieprzyjemności. Szczególnie w czasie sezonu, kiedy to staramy się nie wyjeżdżać na zorganizowane pola – ludzi jest tak dużo, że właściciele robią wszystko, żeby wycisnąć z nas jak najwięcej kasy, zanim skończy się sezon.

Ważne – porównajcie wcześniej ceny. Przysiądźcie, zróbcie dobry research i sprawdźcie, czy cena za grę w wybranym miejscu, na pewno jest adekwatna. Ja zawsze polecam oceny na forach paintballowych. Ludzie chętnie wystawiają opinie i szczerze mówiąc dzięki nim, już kilka razy udało mi się uniknąć wtopy. Raz dość poważnej, kiedy okazało się, że jedna z firm zbiera zaliczki a żadnego pola w podanym przez nią miejscu nie ma. Ludzie są różni, bez względu na branżę. Polecam więc najpierw poradzić się społeczności.