Wreszcie upragniony urlop. Jest cisza i spokój, piękna pogoda. Rodzina i przyjaciele zażywają cudownego relaksu na plaży w Mikołajkach, inni w sercu Mrągowa, a Ciebie dopadło uczucie znudzenia? Oczywiście, momenty nudy podczas wakacji zdarzają się prawie zawsze, ale jeżeli jest ona chwilowa, to szybko się skończy i nikomu nie szkodzi. Piaszczysty PaintballAby tak właśnie było, warto poszukać dodatkowych atrakcji, które będą ciekawą przerwą między wylegiwaniem się w słońcu a popołudniową drzemką. Poczuj się jak komandos wysłany na front, czyhający na przeciwnika w ukryciu. Bez względu na to, czym będzie dla Was paintball – sportem, grą, zabawą – jesteśmy przekonani, że będziecie zadowoleni z wyboru tej formy rozrywki. Jak zorganizować taką paintballową strzelankę? Wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać e-mail. Wspólnie ustalimy dogodny termin i wybierzemy fajne miejsce. Ważne jest, aby teren był zróżnicowany i obfitował w naturalne przeszkody. Profesjonalni instruktorzy przyjadą do Was ze sprzętem i wszystko przygotują. Dobiorą odpowiedni rozmiar munduru dla każdego zawodnika. Następnie zostaniecie podzieleni na dwie drużyny, każda oznaczona będzie innym kolorem. Prowadzący odczyta regulamin gry, zapozna Was z zasadami bezpieczeństwa oraz zaprezentuje broń. Gdy magazynki zostaną już załadowane, a na twarzach pojawią się maski ochronne, będzie już można ruszyć do boju! Duch walki obudzi się nawet w najbardziej pokojowo nastawionej do życia osobie. Paintball to świetna propozycja dla ludzi szukających ekscytujących wrażeń i dobrej zabawy. To nie tylko adrenalina i wysiłek fizyczny, ale przede wszystkim test na umiejętność strategicznego myślenia i efektywnej współpracy.

Broń do gry w paintballa nosi nazwę markerów. Są to specjalnie skonstruowane karabiny, które za pomocą ciśnienia wyrzucają małą kulkę. Nasze markery zasilane są sprężonym powietrzem, pochodzącym ze specjalnej butli. Kulki z kolei wypełnione są farbą na bazie żelatyny spożywczej, przyjazną dla środowiska. Dzięki temu, że kulki absorbują wodę z otoczenia po parku dniach po rozgrywce nie ma już śladu. Jeżeli wystrzelona kulka napotka na swojej drodze przeszkodę, jej osłona pęka, a farba rozbryzguje się pozostawiając kolorowy ślad. Gracz otrzymuje również maskę chroniącą głowę i oczy przed obrażeniami.Paintball - Zwiadowca Posiada ona specjalną szybkę, zapobiegającą parowaniu w czasie zabawy. Mundur moro zabezpieczy Waszą odzież przed farbą, zamortyzuje postrzały i pozwoli oddać się rozkoszy gry. Spełnia również rolę kamuflażu bojowego. Zaawansowani gracze wiedzą, że lepiej przypominać kameleona i wtopić się w otoczenie, bo zawodnicy idący na pierwszy ogień z wielką werwą najszybciej kończą zabawę. Stale dbamy o to by nasz sprzęt był bezpieczny i wysokiej jakości. Na rynku znajduje się mnóstwo gadżetów militarnych, które urozmaicają grę w paintballa. Nie są one niezbędne, ale osoby z zamiłowaniem do tego sportu z czasem wyposażają się również w dodatkowe własne zabawki.

Gra w paintball odbywa się w oparciu o specjalne scenariusze – wszystko zależy od wyobraźni zamaskowanych komandosów. Niczym w filmie akcji lub rekonstrukcji historycznej bitwy, wcielić można się w żołnierzy broniących fortyfikacji lub podbijających nowe ziemie. Chętnie poprowadzimy grę wedle życzenia klienta bądź zaproponujemy jeden z naszych sprawdzonych scenariuszy.

Eliminacja przeciwnika – to najbardziej popularny schemat rozgrywki paintballa, która pozwala na rozruszanie zawodników i umożliwia im zapoznanie się z terenem, sprzętem i charakterem gry. Scenariusz zabawy zakłada podział na dwie ekipy. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wymaluje kolorami tęczy zawodników przeciwnej drużyny, samemu uchodząc z życiem. Inny scenariusz, który proponujemy dla początkujących graczy to zdobywanie bazy. Instruktor w polu gry oznacza bazy obu drużyn poprzez zawieszenie flagi. Misja polega na dotarciu do bazy przeciwnika i zerwaniu jego flagi, z którą trzeba wrócić do swojej bazy, jednocześnie nie dając się wyeliminować i nie pozwolić zerwać swojej flagi.

Inny rodzaj schematu zabawy został zainspirowany filmami akcji, w którym to agenci specjalni ochraniają osoby ze statusem VIP. Paintball w krzakachW scenariuszu obrony prezydenta, jedna drużyna stanowi ochronę prezydenta, a jej zadaniem jest bezpieczne odeskortowanie głowy państwa do bazy, pokonując określoną trasę. Drużyna przeciwna to terroryści, którzy dokonać mają zamachu na życie chronionej persony. Aby gra nie zakończyła się zbyt szybko, prezydentowi podarowaliśmy trzy życia. To scenariusz popularny na wieczorach kawalerskich.

Zupełnie inny charakter zabawy, proponujemy w pozorowanej walce na zasadach „last man standing” . W tym trybie gry nie obowiązuje podział na drużyny, gracz jest więc zdany tylko na swoje siły, a wrogiem jest każdy na polu gry. To doskonały scenariusz, który pozwala na wyłonienie najlepszego wojownika. Tu liczy się błyskawiczne podejmowanie decyzji i zmysł samozachowawczy. Ciekawym uzupełnieniem tego scenariusza są efekty pirotechniczne np. świece dymne, które potęgują wrażenie realnej walki.

Jeżeli znacie i lubicie paintball, ale szukacie jakiejś odmiany, to może warto rozważyć opcję pod hasłem speedball. To bardziej dynamiczna i sportowa forma tej widowiskowej strzelanki. Pole gry ograniczone siatką usłane jest przeszkodami. W speedballu ważne są zwinność zawodnika, przemyślana taktyka i praca zespołowa. Jest to nowoczesna forma aktywności w plenerze i idealna propozycja dla osób, które w niecodzienny sposób chcą spędzić swój czas na Mazurach. Obecnie możemy rozgrywać speedballowe zawody na naszym polu w Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo w Butrynach, gdzie czekają specjalnie przygotowane drewniane przeszkody przypominające poligonowe fortyfikacje, które zawsze stanowią bezpieczne schronienie dla zawodnika. Paintball - Dobry StrzałDla tych, którzy nie mogą wybrać się w mazurskie rejony by pograć w paintball, mamy dobrą wiadomość. Nasze mobilne pole speedballowe możemy rozstawić na dowolnej łące wskazanej przez organizatora imprezy. Wysoki komplet poprzeczek i kilkadziesiąt metrów siatki z cienkimi oczkami pozwala na aranżację pola gry prawie wszędzie. Oczywiście do tego mobilne, dmuchane, estetyczne i bezpieczne przeszkody, które montujemy w środku. Wiele osób nas pyta, co jest lepsze: paintball, czy spedball. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Warto spróbować jednego i drugiego wariantu zabawy i mieć swoje zdanie w tym temacie.

Jako profesjonalna firma zajmująca się organizacją imprez i gier terenowych, nie ograniczamy swojej działalności wyłącznie do prowadzenia paintballa na Mazurach. W naszej bogatej ofercie miłośnicy aktywnej turystyki znajdą dla siebie szereg propozycji. Jesteśmy w stanie dojechać z naszymi atrakcjami w dowolne miejsce, chyba, że to Wy przyjedziecie do nas. Stworzyliśmy pierwszy na Mazurach Park Rozrywki Aktywnej Bartbo w miejscowości Butryny w okolicach Olsztyna i Szczytna. To miejsce, które łączy możliwość gry w paintballa, z innymi atrakcjami, tj. park linowy z 6 trasami o różnym stopniu trudności i kolejką tyrolską o długości ponad 130 metrów. Najłatwiejsza trasa przygotowana jest z myślą o najmłodszych, gdzie nawet już trzyletnie dzieci mogą spróbować wcielić się w małego alpinistę.

Wszystkim tym, którzy chcą zafundować sobie aktywny wypoczynek na łonie natury, proponujemy wpisać w scenariusz wyjazdu odwiedziny w Parku Rozrywki Aktywnej. Interesuje Cię sama możliwość strzelania z paintballowego markera? Paintball - Zza osłonyMamy propozycję też dla Ciebie. W naszym parku znajduje się wyjątkowe miejsce, tuż obok pola speedballowego zbudowaliśmy strzelnicę. Dla tych którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności proponujemy przekrojowy zestaw broni. Na początek ogromna słomiana tarcza, cięciwa w łuku napięta do granic możliwości i 5 strzał. Kolejne stanowisko strzeleckie to właśnie marker paintballowy – tutaj wystrzelasz magazynek napełniony 10 kulami amunicji. Twoje wyniki zapisywane są na indywidualnej tarczy strzeleckiej, dzięki temu szybko zorientujesz się, czy lepszym strzelcem jesteś Ty, czy osoby, z którymi przyjechałeś do naszego parku. Twoja tarcza zostanie przeszyta pociskami 4,5 mm wystrzelonymi z dwóch rodzajów wiatrówek. Jedna z nich to typowy pistolet, druga zaś to klasyczna broń długa.

Tyle atrakcji w jednym miejscu, koniecznie sprawdź czym jeszcze możemy Cię zaskoczyć, bo to nie koniec naszych możliwości. Zapraszamy do Parku Rozrywki Aktywnej Bartbo na Mazurach.